Richard Gasperotti

Mountain biker

Jeden z nejznámějších českých bikerů,  který se účastnil proslulých závodů, jako jsou flowshow 2005,06 calgary, red bull rampage 2002,03,04, ride to the lake 2005, whistler crankworx 2004,05,06, adidas slopestyle 2004,05,06,08. Je držitelem světovéh rekordu v rychlosti na kole: World speed record 211,5km/h

Kolo zaplňuje skoro celý můj život více jak 26 let. Od juniorských závodů BMX, až po Red Bull Rampage. Díky kolu procestoval mnoho koutů naší planety, filmoval a fotil se spoustou bike hvězd a našel mnoho nových přátel. Dnes spolupracuje na bike projektech, jako vývojový a testovací jezdec, pro freerider a pro guide.

VYBAVENÍ: LEATHERMAN SURGE

David Křížek+

Jachtař

Uznávaný jachtař David Křížek se věnuje závodnímu jachtingu od 10 let, ale jinak tento sport provozuje již od raného dětství. Za svoji kariéru získal 16 medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách. Zúčastnil se celé řady zahraničních závodů (6x mistrovství světa a 8x mistrovství Evropy). Je členem SECTOR No Limits, sdružení nejextrémnějších sportovců světa. V roce 2006 a 2007 projekt ATLANTIK MINITRANSAT. Sólový oceánský jachting na 6,5m plachetnici. Jako první Čech kvalifikován na legendární závod osamělých mořeplavců Transat 6,50 (La Rochelle FRA - Salvador de Bahia - BRA), kde získal bronzovou medaili.

Majitel společnosti Czech Ocean Team s.r.o., která se zabývá realizací jachtařských projektů.

VYBAVENÍ: LEATHERMAN CHARGE TTi

Míla Janáček

Automobilový závodník

Míla Janáček, závodník, navigátor, novinář a celoživotní milovník čehokoli, co má 4 kola a jede mimo silnici. Míla se k offroad autům dostal už v mládí, kdy si koupil své první terénní auto ARO 240. Od té doby to s ním jezdí z kopce a do kopce a svůj profesionální i soukromý život plně věnuje právě offroadu.

Jako novinář a posléze i jako navigátor několika českých posádek se účastnil největší a nejznámější světové rally Dakar, kterou jel poprvé jako co-pilot v roce 2007, tedy poslední Africký Dakar, než se přesunul do Jižní Ameriky. Od té doby se, co by co-pilot, účastnil několika světových rally, sérií Baja, Dakaru 2009 a 2011 v Tatrovce s Markem Spáčilem, nebo Rally Budapest-Bamako 2013 s Jirkou Strejcem, kterou dokonce vyhráli!

Mimo aktivní závodění se Míla věnuje vydávání svých časopisů OffROAD Magazín a QUAD a dále organizuje přední české offroad akce a závody.

VYBAVENÍ: LEATHERMAN CHARGE TTi

David Klos

Skateboardista

VYBAVENÍ: LEATHERMAN JAM BLACK, LEATHERMAN GRIND

 

Bc. Roman Kozelka DiS.

Horský vůdce

Roman Kozelka je horský vůdce UIAGM. Specializuje se na vodění v horách (skála, led), lezecké kurzy (ledy, ledovec, skalky, písek), expedice a trekking po celém světě včetně skialpinismu. Mezi destinace, které navštívil, patří Rakousko, Francie, Itálie, Slovensko, Norsko, Island, USA, Peru, Bolívie, Etiopie, Tanzanie, JAR, Keňa, Nepál a Himaláje, Kyrgyzstán a další.

VYBAVENÍ: LEATHERMAN REBAR

Bc. Pavel Oliva DiS.

Záchranář EXTREME RESCUE SQUAD

Petr Oliva je vedoucím lektorem Extreme Rescue Squad. Předseda, statutární zástupce, velitel jednotky ZZL a zdravotnický záchranář. Specializuje se na lezeckou záchrannou službu, je zdravotnickým záchranářem  - lezcem,  dle akreditace HZS ČR. Je garantem akreditace E.R.S. dle Miniserstva školství ČR, pracuje rovněž pro Záchrannou službu středočeského kraje. Je lektorem první pomoci Magistrátu hlavního města Prahy

VYBAVENÍ: LEATHERMAN RAPTOR, LEATHERMAN Z-REX

Stanislav Krupař

Fotograf

Stanislav Krupař (* 15. dubna 1972 v Pardubicích) je český fotograf. V roce 2011 se stal vítězem 17. ročníku soutěže Czech Press Photo se snímkem z nepokojů na Šluknovsku

Publikuje v českých i zahraničních médiích (Die Zeit, GEO, National Geographic, Ogoňok) a spolupracuje a sympatizuje s nevládními organizacemi (Hnutí Duha, Greenpeace, Světlo pro svět). Dlouhodobě pracuje na dvou tématech – fotograficky dokumentuje ultrapravicovou scénu (v červnu 2008 byl brutálně napaden při fotografování zakázané akce NPD v Drážďanech, v červnu 2013 znovu v Duchcově) a mapuje obnovu šamanismu na jižní Sibiři, především v ruské Republice Tuva.

Na jaře 2007 krátce pracoval jako fotograf v brněnské redakci Lidových novin, v roce 2008 působil v týdeníku Ekonom a od roku 2009 je jedním ze tří kmenových fotografů týdeníku Reflex (vedle Jana Šibíka a Tomáše Tesaře). V září 2013 byl, jako jeden z posledních zahraničních reportérů, v syrském Aleppu. Na jaře 2014 podnikl dramatický pokus o cestu se syrskými uprchlíky z Egypta do Evropy.

Vybavení: LEATHERMAN CHARGE TTi

Lucie Radová

Cestovatelka

Od přírody nezdravě zvědavý tvor, což v ní již od útlého dětství bylo podporováno rodiči. Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze. Žila, studovala a pracovala v Anglii, Francii, Německu, USA a Španělsku. Procestovala Střední Ameriku, sama absolvovala čtyřměsíční cestu kolem světa. Pracovala jako redaktorka zpravodajství TV Prima. V současné době připravuje a moderuje cestovatelský pořad Travel Journal. Pro magazín Koktejl píše  cestopisy.

Vybavení: LEATHERMAN CRATER C33X

Divize distribuce | Naše značky Ledlenser, Wiley X, Adventure Menu, Setolite
Copyright © 2018 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena